Druhý den v Sapě

Dopoledne pršelo, a tak jsme se jali na pokoji utužovat náš vztah.

Odpoledne jsme se podívali na Dragon Mountain (Hàm Rồng). Byla to procházka na dvě hoďky na kopci přístupném hned z centra města. Naprosto doporučujeme! Za vstup 70Kč máte možnost uniknout z hlučného a prašného města do naprosté oázy klidu. Park je hodně členitý, takže i když nezabírá moc velkou plochu, máte pocit, jako by byl obrovský. Asi díky nutnosti platit za vstup a taky faktu, že je na strmém kopci, jsme se nahoře těšili mnoha chvilkám naprostého osamocení bez jediného dalšího turisty. Fajné.

Bohužel nemáme moc fotek, protože jsme většinu času řešili zásadní věci typu jestli naše imaginární děti budou mít v druhém patře našeho imaginárního baráku jedno nebo dvě umyvadla v koupelně 🙂 Já říkam, že jedno stačí, protože stejně nebudou chtít okupovat koupelnu najednou 😀

Po procházce následovalo bun cha v oveřeném místě, potrápení štěňátek u jezera a zevling na pokoji.

Malé zamyšlení nakonec. Sapa je sice hodně turistická. Ale pokud pominete ruch v jedné (v podstatě jediné) turistické ulici, nabízí se nedaleko města v údolí Muong Hoa (google obrázky) dechberoucí panorámata. Zde se i relativně jednoduše dostanete k homestay ubytování u pravých Hmongů, kteří se díky (nebo spíš kvůli) turistům naučili anglicky, takže se i něco dozvíte. Což opravdu není pravidlem při homestay ubytováních. Opravdu nezapomenutelný zážitek.

Zrovna tak jsou na dosah dva opravdu pěkné vodopády (Love & Silver Waterfall) a možnost návštevy okolních vesnic s různými kmeny etnických obyvatel. Ideální příležitost k půjčení si motorky a průzkumu po vlastní ose.

Sapu jsem navštívil již před čtyřmi lety. I když se mnohé změnilo, jedinečné zážitky tu na vás stále čekají, a proto můžu toto místo určitě doporučit k navštívení. A když budete mít čas, zastavte se na jednu nebo dvě noci v městě Mu Cang Chai, ať máte porovnání s malým neturistickým městečkem obklopeným terasami s rýžovými políčky 😉

img_9983.jpg img_9978.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *