Prší 

Dnešek byl divnej. Z nedalekého kempu jsme dorazili do vesničky Arthur’s Pass, kde nám ale celý den ukrutně pršelo, a tak jsme ho strávili v autě.Zaparkoval jsem u wifi budky. Chvíli jsme si internetovali, ale pak se Lence chtělo na záchod. Tak že tam ten kousek popojedem. A nešlo nastartovat. Jo ty zapomenutý světla by za to nejspíš mohly :-/ Lenka se vydala na záchod pěšky a já se jal vyndavat startovací kabely a náhradní baterku přesně pro tyhle případy. Potom, co se Lenka vrátila, jsme pomocí druhé připojené baterky nastartovali a jeli se projet, abychom baterku dobili.

K obědu Lenka uvařila skvělé hovězí na pánvi s brambory a dýní. A protože pořád pršelo, tak jsem si dal slofika 🙂

Odpoledne jsme se opět vydali na WiFi zaparkovat u budky. Lence se ale po chvíli chtělo na záchod, a tak že tam popojedem. A nešlo nastartovat!!! OMFG zase ty debilní světla. Lenka šla opět na záchod pěšky. To je tak. Když člověk opouští pozici řidiče jako člověk, tedy dveřmi, tak to pípá, když jsou rozsvícená světla. Ale že bylo hnusně, tak jsem v obou případech přelezl do zadního prostoru místem mezi sedačkami a nedal tak autu šanci pípnout a upozornit mě na rozsvícená světla.

Tentokrát už ale druhá baterka neměla dost šťávy, aby nakopla motor, a tak jsme se museli vydat pro pomoc. Naštěstí ihned kousek od nás parkovali stavaři, kteří tu teď dělaj rekonstrukci silnice. A ty hned věděli co je potřeba a ochotně nám pomohli. Opět jsme měli trochu potíž jim porozumět, ale co jsme hned chytli bylo: „Yeah sure no problem. Have a bourbon!“ 😀 A ukázal na karton plechovek koly s whiskey. Měli i dost dlouhé startovací kabely, aby to dosáhlo na naší baterku, ke které je přístup pouze zevnitř auta. A ještě se nabídli, že nám do zítra hodí druhou baterku na nabíječku. Hodní to kluci. Zejtra jim koupíme nějaký pivko 🙂

Ujeli jsme jen tak dalších 50km, abychom dostatečně nabili hlavní baterku a okolo deváté jsme zaparkovali ve free kempu asi 10km pod Arthur’s Passem. Tak snad zejtra bude lepší počasí a něco tu i uvidíme.

A hlavně nezapomenout zhasnout světla.

To byl divnej den…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *