Dong Van -> Bao Lac

Jsem zpět! Na jednu jedinou noc jsme s Leňourem byli rozděleni každý do jiného pokoje a hned jsem z toho měl bolení bříška. Už nikdy víc!

Dnešní přejezd byl dost náročnej. Moc nevim, co vám tu o tom vypráví můj spolujezdec, ale z mé strany je řízení tady dost záhul a tudíž i každá cesta dost namáhavá a vyčerpávající. Musí se hodně řadit, aby naše Honda Blade 110cc aspoň trochu jela do kopce (dost mi to připomíná starý dobrý časy na Simsonu). Musí se dávat pozor, protože místní silnice jsou hodně děravý a nezřídka kdy posetý štěrkem nebo hlínou, což pro jednu stopu neni nic moc. Taky se nesmí jezdit moc rychle, jinak se zezadu ozve, že se jede moc rychle 😀 Ale zároveň se člověk snaží jet svižně (v rámci bezpečnosti, co situace dovoluje, samozřejmě), protože tím roste funfactor pro řidiče a taky o to rychleji odtikávají hodiny čas protrpěný nepohodlným sezením.

Jo a dneska jsme byli svědky dopravní nehody. Pánovi před námi na motorce na štěrku ujelo zadní kolo do smyku a položil se na zem. Uplně jak z akčního filmu! Naštěstí nejel moc rychle, takže se mu nic nestalo. Akorát z motorky mu začal téct olej. Samozřejmě jsme u něj zastavili. Pán se ihned začal starat o motorku. Z toho jsme usoudili, že je v pořádku a že mu nijak nedokážem pomoci, a tak jsme trochu rozrušeni pokračovali. První vyšetřovací verze incidentu zní: Mobil za řidítka nepatří. Podle Lenky pán psal za jízdy SMSku a ztratil kontrolu nad vozidlem. Tomu by i odpovídal mobil nalezený kousel od padlého stroje. A nebo ho dostihla karma, za to, že mě předjel 😀

Po příjezdu do města už jsme skoro začli propadat panice, když i čtvrtý hotel nám oznámil „full“, když o moment později si to paní recepční rozmyslela a nabídla nám pokoj na jednu noc. Heuréka! Po poslední zkušenosti s ne příliš pohodlným homestayem jsme se opravdu těšili na bezstarostný pobyt na hotelu.

K večeři zajímavé smažené závitky a neochucené tuhé vařené kuřecí maso s rýží. Závitky fajn, kuřecí nic moc. Aspoň to bylo neškodné, což ve zdejších podmínkách taky neni uplně k zahození.

Dneska bez fotek. Dobrou 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *