Hanoi den dva

Hanoj je krásné, ale opravdu rušné město, takže pokud máte radši klid a ticho, tohle nebude místo pro vás. Silnice plné neustále troubících aut a skútrů, ulice plné prodejců, kteří se vám dost rázným způsobem snaží prodat svoje zboží a chodníky zaplněné motorkami a vystaveným zbožím, takže pokud se snažíte dostat z místa na místo, musíte počítat s tím, že půjdete po silnici a kolem vás budou dosti na těsno projíždět lidé na skútrech, samozřejmě s rukou na klaksonu, protože v tomhle dopravním světě to funguje tak, že kdo troubí, ten jede. Doprava tu má prostě svoje vlastní pravidla, která jsou mi zapovězena.

Byli jsme se podívat na jezero Hoam Kiem, které tu funguje jako taková relaxační zóna pro místní. Na jezeře je chrám Ngoc Son, na který vede červený most vycházejícího slunce. Odpoledne jsme zašli na největší místní market Dong Xuan, kde můžete koupit opravdu vše, na co si vzpomenete. (Kromě dámských žabek velikosti 41/42, protože ty tady nemají nikde! Na otázku, zda mají žabky v mé velikosti mi několik prodejců nezávisle na sobě odpovědělo nooou nou nou nou…nou. Jakoby jedno nooou nebylo důrazný dost 😀 ).

Večer jsme si zašli na pivo a potkali dva velmi zábavné Australany. Jelikož tu za točenou třetinku zaplatíte v přepočtu pět korun, tak nás tenhle večírek finančně až tolik nezasáhl. Pivo se točí z bečky přímo na ulici a vy sedíte u malého plastového stolku na dětských plastových židličkách. Je to fajn zážitek, ale po nějakém čase na této židli vás začnou dost bolet záda, takže se ani nezlobíte, když vás paní výčepní čas od času vyžene na silnici, neboť okolo projíždí policie. Provozovat mobilní hospůdky u cesty nebude asi úplně legální 😀 Na toaletu jsme chodili naproti přes silnici do prvního patra, kde uvnitř otevřeného bytu byl na koupelně nápis WC. Koupelna ale žádný záchod neobsahovala, byl to prostě jen sprchový kout. Je to dost nezvyk čůrat na zem, zvlášť když vedle v místnosti, do které vede z koupelny díra ve zdi, spí na zemi dva lidé. Což mě vedlo k otázce, jak to asi tak dělají, když potřebují kakat? 😀

na jedno rychlý s místňákama
na jedno rychlý s místňákama
trh Dong Xuan
trh Dong Xuan
místní proslavené bagetky
místní proslavené bagetky
na trhu najdete opravdu všechno :D
na trhu najdete opravdu všechno 😀

dscf7724

dscf7723

vaření šneci
vaření šneci

dscf7728

most vycházejícího slunce
most vycházejícího slunce

dscf7733

dscf7732

dscf7718

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *