Odjezd z Kinlochu a příjezd Alice a Zdeňka. 

V neděli za námi dorazila Alice se Zdeňkem. Pomohli nám s přípravou hromady bramboráků, které jsme dělali na rozloučenou pro naše spolumakáče z Kinlochu. Bramboráky měly takový úspěch, že nás chodili cizí lidé požádat, zda by taky mohli kousek ochutnat. 

V pondělí jsme se se všemi rozloučili a vyrazili opět na cesty. Vyšlo nám nádherné počasí na náš dlouho plánovaný Routeburn great walk. Pro mě zatím stoprocentně nejnáročnější výlet. Poslední část cesty zpět byla nekonečná. Až zpátky u auta nám Marek řekl, že jsme ušli 27km. To, že nám to oznámil až na úplném konci bylo zcela záměrně, páč po této informaci mě začaly bolet nohy ještě mnohem víc a on věděl, že kdyby mi to prozdradil dříve, byla vysoká pravděpodobnost toho, že by místo svého batůžku nesl mě. 
V uterý celý den pršelo, takže jsme museli pozměnit naše plány. Zůstali jsme v Te Anau, zašli si na kafe a odpočívali. Přece jen to byla po takovým výkonu potřeba. 
Předevčírem ráno jsme si skočili k Alici se Zdeňkem do kempu na snídani a sprchu. Naneštěstí jsme byli viděni, takže při odchodu z kempu byl Mara odchycen a naúčtovali nám 24 dolarů poplatek za použití jejich zázemí, a to i přesto, že jsme zarytě tvrdili, že jsme u nich byli jen na snídani 😀 holt nejsou blbí a určitě nejsme první, kdo to na ně takhle zkoušel. 

 

Včera se nám počasí opět vylepšilo, tak jsme zamířili na Milford Sound udělat pár libových foteček zdejších přírodních krás. Opravdu bylo na co koukat. Nádherné fjordy, obří vodopády a božská příroda. Podle mě byl právem Milford Sound zvolen jako jedno z nejhezčích míst planety. Zaplatili jsme si projížku lodí a dvě hoďky obdivovali vše okolo. 
Dnes jsme se vydali na úplný jih jižního ostrova. Měli jsme surfovat s delfínama, vidět lachtany a pozorovat tučňáky. Bohužel nám počasí nepřálo, takže tuleni ani delfíni se neukázali. Večer jsme se po dvou hodinách stání v děsti na pláži dočkali. Začali připlouvat tučnáci žlutoocí. Na světě jich zbývá už pouze 3 až 4 tisíce a patří mezi ohrožený druh. I přes tu zimu a déšť tato přehlídka roztomilosti stála za to. Jsou prostě boží ❤

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *