Maorské muzeum

Dneska jsme byli ještě trochu rozlámaný ze včerejší procházky, a tak jsme neměli na plánu nic velkýho. Dopoledne jsme si zaparkovali poblíž kouzelné telefonní budky, která mi díky mému mobilnímu tarifu každý den dá 1GB dat přes WiFi. NZ je těmahle budkama posetej, což je pro kočovníky, jako jsme my, super.Okolo oběda jsme se vydali do Okains zátoky. Nachází se tam údajně nejlepší maorské muzeum na NZ. No nevim. Jeden umělej maor, pár jejich vyřezávanejch sošek, několik háčků na ryby a něco oštěpů. Jo voni toho vlastně víc neuměli. Tak to potom jo. Ale měli tam vlastně moc zajímavý waka kánoe třeba i pět set let starý. Zbytek muzea bylo co se našlo po půdách 🙂 nebo po stráních. Fakt, celá expozice byla umístěná do několika dřevěných domů, který tu postavili první kiwíci různě po kopcích. Jejich historie neni zas tak dlouhá, když první osadníci přirazili ke zdejším břehům koncem 18. století. To je potom vtipný, když u spousty vystavených věcí je přesně napsáno, kdo to komu prodal a věnoval, než se to dostalo do muzea. 

Obohaceni zdejší historií jsme zaparkovali u písečné pláže u zátoky. Rozloupli jsme škebli. Bohužel v sobě neskrývala perlu, nýbrž jen spoustu smradu. 🙂

Pak jsme smichali zeleninový salát a pokračovali v krasojízdě.

Že jsme dneska neměli moc pohybu, tak jsme si zastavili u výběžku do největší zátoky. Po krátké cestě směrem doprostřed výběžku se nám naskytl krásný pohled kolem dokola na obklopující pevninu.

Lena byla tak unešena 360 panorámatem, až jí vyklouzl telefon z kapsy u tepláků a spadl ji na šutr. Naštěstí se jí ho povedlo chytit, protože měl našlápnuto na metrový skok na další šutr. I tak ale naprasklo ochranné sklíčko. Every scratch tells a story 🙂

Naše putování se zatim odehrává od jednoho free kempu k druhému. Dnes jsme se přesunuli pouze pár kilometrů od včerejšího městečka. Ale máme zaparkováno hned u zátoky a je tu ticho a krásně. Jenom vlnky lámající se o kamenitý břeh utváří nepopsatelnou atmosféru.

Líbí se vám naše povídání? Zajímá vás něco dalšího? Dejte nám vědět 😉 moc nás to potěší :-*

Jeden komentář u “Maorské muzeum”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *